Uploading

دسته بندی

Menu

Detectamos que você está usando o bloco de anúncios ou algum outro software de bloqueio de anúncios. Para manter nosso site gratuito, este site é patrocinado por anúncios.
Por favor, considere desabilitar o bloqueador de anúncios neste site se você gostou do conteúdo. Obrigado!

سفر به دنیای عجایب هنرهای دیجیتال در توکیو

66

صحنه‌های هنری در توکیو پر جنب‌و‌جوش و پرانرژی است و برای کسانی که به‌دنبال ایده‌های مختلف در پایتخت بزرگ ژاپن می‌گردند، ایده‌آل است.

روی دیوار برخی از ساختمان‌های این کلانشهر با تصویر شخصیت خنده‌دار روبرو می‌شوید. خالق این تصاویر «لی» Ly, هنرمند مشهور و بین‌المللی ژاپنی است.

شخصیت اصلی آثار او «لوو» نام دارد. لی آن را با الهام از شخصیت خودش خلق کرده است.

هنرمند ژاپنی درباره گرافیتی‌های خود می‌گوید: «دنیایی که من تصور می‌کردم بسیار بزرگ بود. به خودم گفتم بهترین راه برای انتقال آن به دنیای واقعی این است آن را روی دیوارهای بزرگ شهر نقاشی کنم. به این ترتیب کارم را با هنر خیابانی شروع کردم.»


بازدیدکنندگان موزه هنرهای دیجیتال می‌توانند در بطن اثر هنری قدم بزنند

یکی دیگر از فعالیت‌های هنری در توکیو، هنر دیجیتال است. قلب فعالیت‌های هنری توکیو در جزیره «اودیبا»‌ می‌طپد. در اینجا خلاقیت هنری و فناوری‌های پیشرفته با هم ترکیب شده‌اند.

موزه هنرهای دیجیتال Mori Building Digital Art Museum موزه هنرهای معاصر است. این ساختمان، با مساحت ۱۰هزار مترمربع را گروه معماری و طراحی شهری موسوم به Mori Building طراحی کرده است. بازدید از این محل تجربه‌ای منحصربه‌فرد است.

هنرمندان گروه موسوم به «تیم لب» teamLab جزء هنرمندان غیرمتعارف و خلاق ژاپنی به شمار می‌آیند. آثاراین گروه مرز میان مخاطب و اثر هنری را از بین برده و مخاطب را به داخل خود اثر دعوت می‌کند.

تاکاشی کودو، یکی از هنرمندان «تیم لب» می‌گوید: «به نظر ما هنر یا خلاقیت را نمی‌توان با کلمات توضیح داد. برای درک آن باید در بطن خود اثر هنری باشید.»

گروه «تیم لب» دو موزه در توکیو، به نام‌های «سیارات» و «بی مرزی» تاسیس کرده اند.

تاکاشی کودو درباره موزه «بی‌مرزی» می‌گوید: «برخی از بازدیدکننده‌ها در «بی مرزی» گیج می‌شوند، برخی به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند وعده‌ای هم در اینستاگرام خود استوری می‌گذارند. ما هیچ کس را مجبور نمی‌کنیم. جواب دقیقی وجود ندارد، درست مانند خود زندگی.»

هنرمند ژاپنی می‌افزاید:‌ «مخاطب در موزه « سیارات» تجربه‌ای همه جانبه خواهد داشت. برای بازدید از آن باید کفش‌های خود را از دربیاورید و با پای برهنه راه بروید. این یک تجربه غیرمعمول است و باعث می‌شود چیز جدیدی را در زندگی واقعی کشف کنید.»

منبع:یورو نیوز
0
تاریخ نشر Feb 1, 2020

نظرات 0

    آخ! ، هیچ نظری ثبت نشده است